Zdr. wyandotka porcelánová (trojfarebná)

Chov ukončený

Zdr. wyandotka hnedá porcelánová (trojfarebná)

Porcelánový odchov 2013

Kohútik odchov 2015

január 2014

foto: K. Vithalmová

Niečo pre rok 2014 : mladý kohútik vo veku 3 mes.(pôvod DE) v spoločnosti nepríbuzných mládok

 

2012

nový porcelán pre rok 2013

 

Sú to krásavice a určite aj moja pýcha. Keďže som minulý rok (2011) odchoval až jedno kurano(mládku) wyandotky porcelánovej pôvodom zo Švajčiarska, bolo mi jej ľúto a tiež som vedel, že všetko moje úsilie o ich chov bolo takmer zbytočné a peniaze za násadové vajcia som vyhodil von oknom.

V rámci zájazdu som bol na burze v nemeckom Straubingu, ktorá ma veru poriadne prekvapila. Pôvodne som šiel pre niečo úplne iné(kohútika wyandotky striebornej čiernolemovanej a lososovej) a ani vo sne ma nenapadlo, že sa s trojfarebnou variantou stretnem práve tu a pointa je tá, že som ich aj skoro obišielcrying Taliansky hovoriaci páni predávalii svoje kolekcie mandarínskych kačičiek, ktoré zrovna pred mojim nosom niekto kúpil, klietka sa vyprázdnila a z ďalšej krabice vytiahli "nový tovar" sliepočky a dvoch porcelánových kohútikov: "Neverííím". Vyrazilo mi to dych, pretože viem, že táto farebná varianta sa len tak nevidí a hlavne nechová, musel som ich teda mať cheeky. Po dlhom dorozumievaní sa(kedže pán nehovoril ani nemecky ani anglicky) si nás všimol ochotný nemecký "kolega", ktorý zhodou okolností hovoril trochu po taliansky a  videl, že sa trápime a že  konverzácia viazne smiley,  začal nám tlmočiť. Napokon sme sa teda dohodli a teraz tvoria súčasť osadenstva môjho kurína.

Sfarbenie sa u zvieraťa každým rokom zintenzívni, ale mladé sliepočky vyzerajú asi takto:

 

Na mahagónovom základe sa na perí nachádza ešte pruh čiernej farby, ktorý je dokreslený bielou bodkov na konci každého pierka.

Viem, že to bude "fuška" budúci rok pri hľadaní nepríbuzného kohúta, ale som optimista a keďže verím, že som ich nezbadal náhodou, urobím všetko pre to, aby sa tento farebný ráz rozšíril aj v našich končinách wink

Predstavujem vám teda kohútika a jeho dve sliepočky, ku ktorým onedlho doputuje ešte spomínaná mládka:

Radosť veľká, ale to vám asi nemusím hovoriť wink

Dňové kuriatka wyandotky porcelánovej

Fotky porcelánových kureniec Fotografky Ivany Medekovej
 
 

 

5 mesačný kohútik už skoro doperený