Fee In Memoriam

          Fee v.d. Heegefarm

    

    jedinečná plemenná koza

       DE010971002140

        05.03.2011 - 09.02.2013

            línia Zealand

Zviera, ktoré mi ukázalo čo je to ozajstná núbia.

Fee (víla po nemecky) po úpornom boji o život v dôsledku  zlomeniny kolenného kĺbu a po tom, čo priviedla na svet (cisárskym rezom) svoje dve nádherné kozliatka, v tichosti odišla do "kozieho nebíčka" 09.02.2013 o 14:45hod.  Odišla v pokoji a bez bolestí. Bol som pri nej do poslednej chvíle.

Bolo to výnimočne inteligentné zviera, majestátne, krásne a v mojich očiach stelesňovala dokonalosť anglonúbijskej kozy.  

O tom aká bola Fee bojovníčka svedčí už samotný fakt, že mesiac po potvrdení gravidity padla z nôh a viac sa už nedokázala postaviť v dôsledku nevydarenej operácie kolenného kĺbu, čo na nej  pomaly, ale isto začalo zanechávať svoje stopy.  4 mesiace som ju 3x denne prevracal zo strany na stranu, aby nedostala zápal pľúc. Hoci ju bolo treba kŕmiť z ruky, vôbec mi to nevadilo.

Posledné týždne už veľmi ťažko znášala blížiaci sa pôrod, no nevzdala to. Som si istý, že to bolo jej poďakovanie za starostlivosť. Avšak teraz pár hodín od operácie hľadiac na jej dve osirelé a ešte značne prispaté kozliatka  - kozičku Buffee a capka Buddyho viem, že vďačný môžem byť iba ja, že som takúto kozu kedy mal.

Fee ďakujem. 

Buffee a Buddy po 10 mesiacoch 

 

20 mesiacov/months

vo veku 16,5 mesiaca o váhe 78kg/ in 16,5 months with weight 78kgs

 

 Otec: Butterfly Ceasar s majiteľom Mario Heege

 

Matka: Astra

 

foto: Natalia Prochazka

                                                               Matka matky: Sappho

foto zdroj: internet                             

Fee je nemeckého pôvodu z rodinnej farmy Heegefarm. Ide o ušľachtilé zviera,  je nádhernou predstaviteľkou svojho plemena a v mojich očiach stelesňuje dokonalú núbiu.

Je veľmi priateľská a dôverčivá. Pre ňu ako aj pre jej sestru Fiene je najväčšia radosť prítomnosť človeka. 

Patrí medzi naše najvyššie kozy s pevnou konštitúciou, čomu vďačí najmä dobrým génom zo strany nemeckej matky z anglickej línie a tiež nemeckému otcovi dovezenému z Holandska, viacnásobnému šampiónovi.

 

Žial Fee utrpela začiatkom augusta 2012(podsekcia Operacia pately) tažké zranenie kolenného kĺbu, ktoré sa podpísalo aj na jej postavení v stáde a celkovo. V súčasnosti sa začleňuje opäť do stáda medzi kozy, avšak mám obavu, že jej noha aj po komplikovanej operácii nebude plne funkčná. Nič to však neubralo na jej kráse a elegancii.

 

 

 

 

                

 

 

                      

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


10 týždňov u nás doma

8 týždňov(foto: Heegefarmer)

 

2 dni  (foto: Heegefarmer)