Zdr. wyandotka lososová

Chov ukončený

    

2009:Musím sa Vám priznať, že lososové wyandotky sú moje najmilšie. Žasnem nad pohlavným dimorfizmom u tohoto farebného rázu. Liahnu sa úplne žlté a po pár mesiacoch je medzi kohútom a sliepkou takýto rozdiel.  

Touto cestou by som sa chcel poďakovať Josefovi Marekovi, že mi umožnil chovať tak pekné zvieratá.  Síce sa mi vyliahlo len 8 kuriatok a prežilo 7, ale pomer bol slušivý: 1 kohút a 6 sliepočiek . Na Slovensku je veľký problém zohnať wyandotky v tomto ráze o nepríbuznom kohútovi nehovoriac. Žial v Nitre lososové kohúty boli len dva a tie neboli na predaj, takže som zatiaľ bez kohúta na budúci rok, ale usiľovne hľadám a dúfam, že sa mi do jari podarí zohnať nejakého...

                                        

               1-dňové kuriatka wyandotky lososovej v spoločnosti oranžových vlnitých

Patria medzi veľmi dobré nosnice, vajíčka sú síce o čosi menšie a guľatejšie ako vajička oranžových vlnitých či strieborných čiernolemovaných, ale intenzita znášky je asi u ních najvyššia. Na dvore sú ako loptičky, ale tiež najmenšie popri ostatných zdrobnených wyandotkách. Svoj názov získali na základe odtieňa krycieho peria sliepky.

Kohút wyandotky lososovej

 

dcéra po ňom z roku 2011:

niečo pre rok 2012:

  

     Sliepočka tesne pred znáškou

Hejno lososových wyandotiek roku 2011

    

Kohút pustil do gatí , snehu sa bojí, sliepkam však sneh vôbec nevadí.

 Hrdý lososový kohútik so štyrmi sliepkami (piata práve na hniezde v kuríne :))