ERAGON / SK

NOE's ERAGON

Plemenný cap Farmy NOE do roku 2017

Výsledná trieda za pôvod a exteriér + mliečnu úžitkovosť matky:ER

Inseminačný cap s dávkami na umelé oplodnenie

100% anglický pôvod po oboch rodičoch

SK2557939

Línia Doriangrey

nar.: 21.03.2016

16 mesiacov

apríl 2017

8,5 mesiaca

8,5 mesiaca

To, že bude Eragon plemenný capko, resp., že spravím všetko preto, aby ním bol, bolo jasné hneďod jeho narodenia.

Narodil sa NOE's Ciere a pochádza zo štvorčiat, má dve sestry NOE's Esmee a Esperanza a brata NOE's Ector; všetci boli exportovaní do Maďarska.

Eragon vynikol medzi surodencami hneď pôrodnou váhou 5,35kg, čo je pri štvorčatách úctyhodný štart do života, ktorý mu matka dopriala. Priznávam veľmi sa mi páči tmavohnedá farba u anglonúbiských kôz, dodáva to podľa mňa zvieraťu dôraz.

Má korektné silné nohy, ktoré sú pre budúce plemenné zviera veľmi dôležiteté, vyniká robustnosťou a krásnou dlhou chrbtovou líniou po matke. Jeho celkový dojem umocňuje aj silný samčí plemenný výraz.

Keďže matka capka bola v 1.laktácii, keď sa Eragon narodil a ako taká ešte v šľachtiteľskom chove nemôže produkovať plemenný materiál samčieho pôvodu, tak bolo potrebné schválenie šľachiteľskej rady o udelení výnimky, ktorá nám bola udelená na našu žiadosť, a tak bude môcť byť Eragon bonitovaný a následne uchovnený. Týmto patrí moja vďaka Ing. Milanovi Petrovičovi, ktorý sa aktívne pričinil o to, aby tomu tak naozaj bolo.

Vďaka rodičom Eragon disponuje 100%-ným anglickým rodokmeňom, kde sa vyskytujú zvieratá z renomovaných anglických chovov, čiže má najlepšie predpoklady prenášať na svoje budúce potomstvo klady z tohto spojenia.

Veľmi sa tešíme na jeho budúce potomstvo wink